Tipy na výlety

Jemnice (11 km)  
 

V Jemnici můžeme navštívit významné památky jako například zámek Jemnice, vystavěný podle plánů vídeňských architektů, dále židovský hřbitov a židovské město, které se svými 25 domy patří mezi nejstarší židovská města vůbec. Za prohlídku nám určitě stojí i v blízkosti města nacházející se mauzoleum rodiny Pallavicini vystavěné mezi lety 1902-1904, které projektoval dvorní architekt Otto Hofer .Ve městě se také nachází kulatá románská věž kostela sv. Jakuba - nejstarší stavba na Moravě. Jemnice se každoročně stává dějištěm Barchanu, jedné z nejstarších historických slavností v Evropě.

https://www.mesto-jemnice.cz/
 
Dačice - město, které dalo světu kostku cukru (24 km)
 
Dačice patří k nejstarším městům historického kraje jihozápadné Moravy.
V Dačicích můžete navštívit původně renesanční zámek, který byl několikrát přestavěn, naposled ve stylu emíru, přilehlý zámecký park. Dále pak 51 m vysokou renesanční věž kostele sv. Vavřince, odkud se Vám naskytne překrásný výhled na město a okolí. Rodiny s dětmi jistě uvítají možnost koupání v aquaparku. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán.

https://www.dacice.cz/

Telč - město UNESCO (36 km)
 
Město na jihozápadní Moravě ve východní části Českomoravské vrchoviny je jedno z nejkrásnějších moravských měst se zachovalým historickým jádrem a jedinečnou gotickou a renesanční zástavbou. V Telči se můžete těšit na krásné fasády domů, dlouhá podloubí a za návštěvu jistě stojí i telčský zámek. Telč nabízí výletníkům také vyjížďky na loďkách, procházky kolem rybníků, které město obklopují, rozhlednu Oslednice a nově i zpřístupněné telčské podzemí.
 
https://www.telc.eu/
 
Moravské Budějovice (14 km)
 
Moravské Budějovice jsou druhým největším městem třebíčského okresu. Najdete zde zámek, ve kterém sídlí Muzeum řemesel, letní koupaliště a hřiště na plážový volejbal.
 
https://www.mbudejovice.cz/
 
Třebíč - město UNESCO (35 km)
 
Třebíč se nachází v jihovýchodním cípu kraje Vysočina. Díky bohaté historii města může v Třebíči obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější jsou zapsány na prestižním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov. Najdete zde také mnoho míst k využití volného času - např. Aquapark Laguna, letní koupaliště Polanka.

 
https://www.trebic.cz/
 
Bítov - hrad (8 km)
 
Hrad Bítov patří k nejstarším hradům u nás. Tyčí se na ostrohu nad Vranovskou přehradou. Na hrad najdete kuriózní sbírku různých plemen vycpaných psů. Interiéry hradu jsou převážně novogotické, hrad je přístupný veřejnosti.
 
https://www.hradbitov.cz/
 
Vranov nad Dyjí - (20 km)
 
Zámek Vranov nad Dyjí patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středověkého baroka. Kolem objektu se rozkládá zámecká zahrada s lesoparkem, jejichž zákoutí můžete objevovat spolu s průvodcem.
 
www.zamek-vranov.cz
 
Cornštejn (8 km)
 
Zřícenina rozsáhlého hradu z první poloviny 14. století se nachází na kopci nad vodní nádrží Vranov. Z nejvyšších partií návštěvního okruhu se naskýtá celá řada efektních výhledů na soutok Dyje a Želetavky. Na místě spatříte dochované rozsáhlé zříceniny. Nejlépe dochovanou je bašta na jižní straně a předsunutá věž.
 
 
 
Převzato z ( www.vyletnik.cz)