Cyklotrasy                                                                        

Cyklotrasa č. 1 - Putování po hradech a zámcích 

Délka trasy: 35 km
Vranov n.D. – Riegersburg – Hardegg – Vranov n.D.

Z Vranova nad Dyjí po cyklostezce č. 48 k rozcestníku U rozhledny, poté po silnici na Šafov, přes hraniční přechod směr Langau, po cca 1 km od hranic odbočit doleva a po zelené cyklostezce (Trasa rybníků a tůní) k Riegersburgu, zde navázat na modrou cyklostezku (Sáby, mýty a pověsti) a přes Felling do Hardeggu, opět přes hraniční přechod do Čížova (po cestě možnost jet na Hardeggskou vyhlídku), z Čížova přes Větrník po cyklotrase č. 48 k silnici a odtud po žluté cyklostezce (Trasa šesti měst) do Vranova nad Dyjí.

Cyklotrasa č. 2

Délka trasy: 31 km
Zajímavosti na trase:

Čížov, Hardeggská vyhlídka, Horní Břečkov, Lesná, Lukov, Nový Hrádek, Větrník, Vranov nad Dyjí

Se zajížďkou k Hardeggské vyhlídce + 8 km. Z Vranova nad Dyjí po žluté cyklostezce (Trasa šesti měst) do Lesné, odtud po stejné cyklostezce do Horního Břečkova a Lukova, zde navázat na zelenou cyklostezku (Národním parkem Podyjí), k rozcestníku Příčky, odtud po cyklotrase č. 5002 na Nový Hrádek, opět stejnou stezkou zpět k rozcestníku Příčky, po zelené stezce do Čížova (možnost jet na Hardeggskou vyhlídku, prohlídka Návštěvnického střediska NP Podyjí )a odtud po cyklotrase č. 48 přes Větrník k silnici, odtudpo žluté cyklostezce zpět do Vranova nad Dyjí.          

Cyklotrasa č. 3

Délka trasy: 51 km
Zajímavosti na trase:

Bítov – hrad, Bítov, Cornštejn, Frejnštejn, Oslnovice, Starý Petřín, Šumná, Uherčice, Vranov nad Dyjí

Z Vranova nad Dyjí, kolem Vranovské přehrady po cyklotrase č.48 (Praha-Wien) do Šumné, zde navázat na cyklotrasu č. 5007 a přes Štítary, Zálesí, Chvalatice, Popelná do Bítova, stále po stejné cyklotrase kolem zříceniny hradu Cornštejn, přes Korolupy do Uherčic, zde navázat na cyklotrasu č. 48 (Praha -Wien) a kolem zříceniny hradu Frejnštejn u Podhradí, přes Starý Petřín a Nový Petřín zpět do Vranova nad Dyjí.

Převzato z (https://www.vranov-nad-dyji.eu/pro-turisty/cyklotrasy-vranov-nad-dyji)